da da

Poznaj Biogospodarstwo w Czelinie

Historia Biogospodarstwa sięga roku 2005. To wtedy zakupiliśmy ziemię w pobliżu miejscowości Czelin i rozpoczęliśmy gospodarowanie na 150 hektarach użytków rolnych. Początki były niełatwe: na miejscu zastaliśmy zdewastowane budynki po byłym PGR oraz nie uprawianą od wielu lat ziemię. Ciężka praca, niemałe inwestycje i przede wszystkim zamiłowanie do tego co robimy pozwoliły nam stworzyć tu miejsce przyjazne dla roślin, zwierząt i ludzi.Gospodarstwo rolne prowadzone jest zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego.

Nie używamy nawozów sztucznych i chemicznych środków ochrony roślin. Produkujemy wyłącznie zdrową żywność. Na sprzedaż uprawiamy głównie zboża w jakości konsumpcyjnej: owies i żyto z certyfikatem ekologicznym. Jeśli zdarza Ci się kupować ekologiczne płatki owsiane lub ekologiczny chleb żytni, to bardzo możliwe, że początek tych produktów miał miejsce na naszych polach.
Natura ma się u nas dobrze i jest to naszym powodem do dumy.


Ważną częścią naszej działalności jest hodowla zwierząt.

Posiadamy jedną z większych w kraju hodowli danieli i zdecydowanie największą w Polsce hodowlę reniferów.

Dodatkowo hodujemy miniaturowe kuce szetlandzkie oraz muflony.

Nasze gospodarstwo zamieszkuje ponadto wiele innych gatunków ciekawych zwierząt utrzymywanych przez nas hobbystycznie.


Z myślą o najmłodszych uruchomiliśmy Wioskę Lapońską.

Zainteresowanie naszą hodowlą reniferów spowodowało, że stworzyliśmy miejsce przeznaczone dla zabawy i edukacji.

Przyjmujemy grupy zorganizowane, przede wszystkim dzieci ze szkół i przedszkoli.

W Wiosce Lapońskiej dzieci mają zorganizowany program pobytu, w którym zawiera się zarówno zwiedzanie zagród ze zwierzętami z częścią edukacyjną, jak i mnóstwo ciekawych gier i rozrywek dostępnych na naszym placu zabaw.


Jesteśmy także otwarci na nowe pomysły i propozycje, które związane są z prowadzoną przez nas działalnością. Zadzwoń, napisz e-mail lub umów się z nami na spotkanie. Chętnie pokażemy Ci nasze dotychczasowe dokonania i porozmawiamy o możliwościach współpracy.Biogospodarstwo w Czelinie to przedsięwzięcie rodzinne.

Praca w gospodarstwie prowadzącym uprawy rolnicze, hodowlę różnych zwierząt, agroturystykę i inne rodzaje aktywności wymaga zgranego zespołu i codziennego zaangażowania.

Nie jest to łatwa praca, ale wykonuje się ją z przyjemnością, gdy kochasz to co robisz! Tak właśnie jest u nas!