da da

Kuce szetlandzkie

Kucyki szetlandzkie mini to jedna z największych atrakcji Wioski Lapońskiej dla najmłodszych dzieci.

Przejażdżka na kucykach jest obowiązkowym punktem programu każdej wycieczki szkolnej lub przedszkolnej. 

Nasza oferta

Nasze kuce szetlandzkie 'mini' to niezwykła atrakcja szczególnie dla najmłodszych. Przejażdżka na kucykach jest obowiązkowym punktem programu każdej wycieczki szkolnej lub przedszkolnej. 

Zwierzęta te są niezastąpionym przyjacielem najmłodszych adeptów jeździectwa. Szczególnie nadaje się do tego posiadana przez nas odmiana „mini” tych zwierząt.

Kuce szetlandzkie mają bardzo łagodne usposobienie, choć jeśli coś je mocno irytuje, potrafią być uparte i złośliwe. Są to zwierzęta stadne – uwielbiają towarzystwo i bardzo zżywają się z swoimi towarzyszami.

Szetlandy są rasą prymitywną, przez co są wyjątkowo niewymagające w hodowli. Zadowalają się paszą słabej jakości, latem wystarczy im najgorsze pastwisko, a zimą siano.

Opis gatunku

Kucyki szetlandzkie pochodzą z Wysp Szetlandzkich, położonych na Oceanie Atlantyckim, około 200km na północ od Wysp Brytyjskich. Na tych narażonych na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne wysepkach (smaganych zimnymi wiatrami północy, z niezwykle skromną bazą żywieniowa) żyjąca tam niegdyś rasa małych dzikich koni uległa dalszemu skarłowaceniu. Kariera szetlandów na kontynencie europejskim rozpoczęła się w angielskich kopalniach, gdzie zwierzęta te doskonale nadawały się do pracy w wąskich i niskich chodnikach, ciągnąc wagoniki z urobkiem. Na szczęście dziś kuce te nie wykonują już tej morderczej pracy. Są za to niezastąpionym przyjacielem najmłodszych adeptów jeździectwa. Szczególnie nadaje się do tego posiadana przez nas odmiana „mini” tych zwierząt.

W razie potrzeby, udzielamy porad i wsparcia początkującym hodowcom przy założeniu własnej hodowli.
Zapraszamy do odwiedzin naszej fermy i sprawdzenia osobiście jakości naszej fermy, aby przekonać się, że warto z nami współpracować.

Najczęściej zadawane pytania


Accordion 1


Accordion 2


Accordion 3


Accordion 4


Accordion 5


Accordion 6


Galeria