Nasza hodowla danieli liczy ponad 200 szt matek (łań). Wraz z bykami, szpicakami i przychówkiem posiadamy zwykle ponad 350 szt zwierząt.
Nasze stado podstawowe wywodzi się z najlepszych polskich i niemieckich hodowli (m.in. z populacji stada będącego niegdyś w specjalnym łowisku dostępnym wyłącznie dla najwyższych władz dawnej DDR).
Dokładamy na bieżąco wiele starań, aby stale polepszać jakość naszego materiału hodowlanego, mając na względzie zarówno nakładane przez byki poroża, jak i osiągane przez zwierzęta masy ciała.
Oferujemy do sprzedaży daniele:
- cielęta
- byczki szpicaki 1-roczne
- byki łopatacze
- łanie zacielone
Proponujemy atrakcyjne ceny!
Oferujemy najwyższej jakości zwierzęta w rozsądnej, realnej cenie, w przeciwieństwie do niektórych ofert pojawiających się na rynku, których ceny (rzekomo wynikające z niespotykanej jakości zwierząt) są po prostu oderwane od rzeczywistości. Nasza polityka cenowa pozwoli Ci założyć hodowlę bez zbędnego przeinwestowania!
Jesteśmy w stanie dopasować się do życzeń nabywcy co do umaszczenia zwierząt (ciemne, jasne).
Specjalizujemy się w hodowli zwierząt oswojonych na tyle, na ile jest to możliwe przy danym gatunku.
Daniele są zwierzętami o bardzo silnym genie dzikości i nigdy nie będą w stanie oswoić się tak, jak konie czy psy. Jednakże już to, że wiele zwierząt w naszej hodowli odważa się jeść z ręki, jest dużym sukcesem. Nasze daniele są codziennie karmione przez ludzi, mają stały kontakt z człowiekiem.
Różni to nas istotnie od wielu dużych hodowli, w których zwierzęta na co dzień nie widzą żadnych ludzi, żyjąc na przepastnych pastwiskach i terenach zadrzewionych. Daniele, które zamieszkiwały taką fermę, nie są przyzwyczajone do widoku ludzi i sprawiają wiele problemów, jeśli nagle zmieniają miejsce bytowania na niewielką hodowlę parkową. Znamy przypadki, gdzie takie przesiedlenia kończyły się tragiczne, gdyż spłoszone zwierzęta rozbijały się na ogrodzeniach.
Dlatego, jeśli zamierzasz jako przyszły hodowca założyć niedużą hodowlę, gdzie zwierzęta mają mieć jakikolwiek kontakt z ludźmi, mają cieszyć Twoje oko i Twoich gości, należy szukać zwierząt z takich hodowli jak nasza. To gwarantuje, że zakupione zwierzęta nie przeżyją w momencie przesiedlenia ogromnego stresu i nie będą uciekać od ludzi w najdalszy koniec pastwiska.
Dysponujemy własnym, specjalistycznym transportem (przyczepa do przewozu zwierząt – do 40 szt danieli jednorazowo) z europejskim atestem weterynaryjnym na dalekie trasy, jesteśmy więc w stanie dostarczyć nasze zwierzęta pod dowolny adres w Polsce i Europie.
W razie potrzeby, udzielamy porad i wsparcia początkującym hodowcom przy założeniu własnej hodowli.
Zapraszamy do odwiedzin naszej fermy i sprawdzenia osobiście jakości naszej fermy, aby przekonać się, że warto z nami współpracować.
Powinna być to siatka typu leśnego, ale o znacznie mocniejszych parametrach, niż siatki stosowane w lasach. Właściwa siatka ma oznaczenie "S" (Super) i grubość drutów wynosi 3mm skrajne / 2,5mm wewnętrzne. Najpopularniejsze na rynku siatki typu "M" (Medium) w początkowym okresie hodowli mogą wydawać się również wystarczające, ale należy się liczyć z koniecznością ich wymiany lub częstych napraw po upływie już kilku lat.
Wszystko zależy od jakości pastwiska. Inna ilość zwierząt może żyć na dobrej jakości łące obsianej wartościowymi gatunkami traw, a inna na pastwiskach słabych, piaszczystych, ubogich w masę zieloną. Można założyć, że na pastwiskach słabych nie należy planować więcej niż 10szt danieli na hektar. Na pastwiskach bardzo dobrych ta ilość może wzrosnąć nawet do 30 sztuk. Średnio przyjmuje się, że jeśli nie mamy pewności co do wysokiej wydajności pastwiska, nie należy przekraczać obsady 15szt danieli na hektar, włączając przychówek.
Absolutnie nie. Daniele to zwierzęta typowo prymitywne, nie wymagające żadnych budynków. Co więcej, daniele nie będą chciały korzystać z żadnych zabudowań, a zamknięte tam na siłę będą to źle znosić i chorować. Wskazane jest jedynie przygotowanie zwierzętom prostej wiaty, pod którą mogłyby się schronić latem przed upałem, a zimą przed silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Wiata powinna być wyposażona w zadaszenie oraz boczną ścianę od strony, z której najczęściej wieje wiatr. Co najmniej jedna długa ściana powinna być całkowicie otwarta. Jeśli na pastwisku dostępne są gęste zakrzaczenia, to nawet wiata nie jest potrzebna - zwierzęta będą się chętniej chronić przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi w gęstych krzakach.
Biogospodarstwo to przyjazne miejsce. Przyjazne dla ludzi, zwierząt i ziemi.
Zajmujemy się hodowlą pięknych i interesujących zwierząt. Nasze pola i pastwiska utrzymywane
są w systemie rolnictwa ekologicznego.
Stworzyliśmy tu Wioskę Lapońską, którą co roku odwiedzają licznie grupy dzieci i młodzieży.
Tworzenie tego miejsca to nie tylko codzienna, ciężka praca. To również ogromna pasja
i satysfakcja!
W końcu zaczęło się! Wyjazd po renifery do Laponii...
Nareszcie możemy o tym napisać! Na początku listopada...
Żywienie reniferów w polskich warunkach nie nastręcza...
Z organizowanych przez nas eventów tegorocznych, warto...
Nasze stadko kucyków szetlandzkich „mini”...
W grudniu 2009 roku wykonaliśmy jeszcze jedno duże,...