da da

Daniele

Prowadzimy hodowlę i sprzedaż danieli. Oferujemy najlepszy materiał zarodowy.

Nasza hodowla danieli liczy ponad 200 szt matek (łań). Wraz z bykami, szpicakami i przychówkiem posiadamy zwykle ponad 350 szt zwierząt.
Nasze stado podstawowe wywodzi się z najlepszych polskich i niemieckich hodowli (m.in. z populacji stada będącego niegdyś w specjalnym łowisku dostępnym wyłącznie dla najwyższych władz dawnej DDR).
Dokładamy na bieżąco wiele starań, aby stale polepszać jakość naszego materiału hodowlanego, mając na względzie zarówno nakładane przez byki poroża, jak i osiągane przez zwierzęta masy ciała.

Nasza oferta

Oferujemy do sprzedaży daniele:
- cielęta
- byczki szpicaki 1-roczne
- byki łopatacze
- łanie zacielone

Proponujemy atrakcyjne ceny!
Oferujemy najwyższej jakości zwierzęta w rozsądnej, realnej cenie, w przeciwieństwie do niektórych ofert pojawiających się na rynku, których ceny (rzekomo wynikające z niespotykanej jakości zwierząt) są po prostu oderwane od rzeczywistości. Nasza polityka cenowa pozwoli Ci założyć hodowlę bez zbędnego przeinwestowania!

Jesteśmy w stanie dopasować się do życzeń nabywcy co do umaszczenia zwierząt (ciemne, jasne).

Opis gatunku

Specjalizujemy się w hodowli zwierząt oswojonych na tyle, na ile jest to możliwe przy danym gatunku.

Daniele są zwierzętami o bardzo silnym genie dzikości i nigdy nie będą w stanie oswoić się tak, jak konie czy psy. Jednakże już to, że wiele zwierząt w naszej hodowli odważa się jeść z ręki, jest dużym sukcesem. Nasze daniele są codziennie karmione przez ludzi, mają stały kontakt z człowiekiem.

Różni to nas istotnie od wielu dużych hodowli, w których zwierzęta na co dzień nie widzą żadnych ludzi, żyjąc na przepastnych pastwiskach i terenach zadrzewionych. Daniele, które zamieszkiwały taką fermę, nie są przyzwyczajone do widoku ludzi i sprawiają wiele problemów, jeśli nagle zmieniają miejsce bytowania na niewielką hodowlę parkową. Znamy przypadki, gdzie takie przesiedlenia kończyły się tragiczne, gdyż spłoszone zwierzęta rozbijały się na ogrodzeniach.

Dlatego, jeśli zamierzasz jako przyszły hodowca założyć niedużą hodowlę, gdzie zwierzęta mają mieć jakikolwiek kontakt z ludźmi, mają cieszyć Twoje oko i Twoich gości, należy szukać zwierząt z takich hodowli jak nasza. To gwarantuje, że zakupione zwierzęta nie przeżyją w momencie przesiedlenia ogromnego stresu i nie będą uciekać od ludzi w najdalszy koniec pastwiska.

Dysponujemy własnym, specjalistycznym transportem (przyczepa do przewozu zwierząt – do 40 szt danieli jednorazowo) z europejskim atestem weterynaryjnym na dalekie trasy, jesteśmy więc w stanie dostarczyć nasze zwierzęta pod dowolny adres w Polsce i Europie.

W razie potrzeby, udzielamy porad i wsparcia początkującym hodowcom przy założeniu własnej hodowli.
Zapraszamy do odwiedzin naszej fermy i sprawdzenia osobiście jakości naszej fermy, aby przekonać się, że warto z nami współpracować.

Najczęściej zadawane pytania


Jaką siatkę należy stosować do ogrodzeń dla hodowli danieli?


Ile danieli mogę kupić? Jaka jest maksymalna obsada danieli na powierzchnię pastwiska?


Czy do hodowli danieli potrzebne są budynki gospodarcze - np stajnia?


Galeria